Nagyvállalati megoldásaink

A legújabb technológiák gyakorlati megvalósításai a legégetőbb problémákra

Mesterséges intelligencia

Az AI ugyan már nem sci-fi, de túlmisztifikálni sem érdemes, hiszen a mindennapos alkalmazása alig lép a statisztika hatáskörén túlra. Ajánló rendszerekhez, automatikus priorizálásra, dokumentumok automatikus osztályozására, nem strukturált adatok automatikus strukturálására ennek ellenére már jó hatékonysággal alkalmazható.

Csökkenti az élőmunkaigényt és az azzal együtt járó hibaátlagot, javítja a reakcióidőt, segít az ügyfélélmény fejlesztésében.

Cloud first / Cloud native

A cloud ma már jóval többet jelent annál, hogy számítási és adattárolási kapacitásokat összevonunk egy belső vagy kiszervezett szolgáltatóközpontba. A cloud világába beleszülető alkalmazások már alapból kihasználják a microservice és a konténerizáció minden előnyét; fejlesztésük során pedig az agilis megközelítésnek megfelelően érvényesül a 'continuous integration' és a 'continuous deployment'.

A modern cloud native architektúra alacsony üzemeltetési költségű, fenntartható alkalmazásokat eredményez, amelyek fontos támaszai lehetnek a nagyvállalatok versenyképességének.

Workflow automation

Ahogy a digitális világ megeszi az analógot, egyre kevésbé számíthatunk arra, hogy a számítógép képernyője előtt egy egyetemi végzettségű informatikus mérnök dolgozik, kezében egy kézikönyvvel, háta mögött pedig az adott folyamatra szabott több napos belső képzéssel.

A piaci verseny kikényszeríti, hogy a vállalatok olyan egyértelműen használható rendszerekbe implementálják a folyamataikat, amelyek mind a dokumentációt, mind a képzéseket kiváltják, és használatuk bárki számára nyilvánvaló.

Programmable infrastructure

A nagyvállalati IT manapság az automatizációról szól, amely nagyobb hatékonyságot és kevesebb hibát eredményez. Ez az automatizációs hullám mára elérte a rendszergazdai munkát is, méghozzá hasonló célok és  eszközök mentén, mint amit a szoftverfejlesztés világában a teszteléssel és a deploymenttel kapcsolatban már megszokhattunk.

Amikor a szoftverek telepítését és konfigurálását nem ember, hanem számítógépes program végzi, akkor betöltetlen rendszergazdai állások tucatjai szűnnek meg.

Low-code

Ahogy az előzőekben láttuk, a számítógép sok mindenre képes, ha automatizációról van szó. És igen, programozni is tud. Legalábbis a munka monoton részét sokkal gyorsabban és sokkal jobban végzi el, mint egy átlagos szoftverfejlesztő. Valahogy úgy, ahogy a hegesztőrobot is elsőosztályú munkát végez, hiszen a világ legjobb hegesztőinek a mozdulatait ismétli fáradhatatlanul és nagyon gyorsan.

Egy low-code platform segítségével egy üzleti szervezet saját maga fejlesztheti ki a számára fontos digitális megoldásokat minimális mérnöki támogatással. Mi ez, ha nem az agilitás csúcsa?